| |

| | | Sanal Pos

DORA SERİSİ THERMALL T-20 DORA MANUEL YÜKLEMELİ KALORİFER KAZANI

THERMALL KALORİFER KAZANLARI

    DORA Serisi kazanlar; ithal portakal ve ceviz kömürü kullanımı hedeflenerek imal edilmiş, odun ile de desteklenebilen manuel yüklemeli kalorifer kazanlarıdır. Bu kazanların en önemli özelliği; kazanın 4 tarafında derinlemesine su duvarları oluşturulmuş olmasıdır. Bu durum közün temas ettiği yüzey alanını artırmayı sağlamış yakıtın sürekli alevli bir şekilde yanmasının önüne geçilerek yakıttan maksimum tasarruf sağlamak amaçlanmıştır. Diğer kazanlarda; alevden istifade yöntemi tercih edilirken közden istifade yöntemi seçilmiştir.

    20.000 kalori kapasitesinde üretilmiş olan kazanımıza 10 metreye kadar kalorifer peteği rahatlıkla bağlanabilmektedir. Kazanlarda; faydalı model belgesi ile tescillenmiş olan çanak ızgara ve eleme sistemi sayesinde yakıtı her gün tekrar tekrar tutuşturma gereği duymadan sadece yakıt ilavesi yaparak yanma süresini günlerce uzatmak mümkündür. Kazanın üzerinde bulunan mekanik termostatı ile petek sıcaklığı kolaylıkla ayarlanabilmekte ve yine bu ekipman sayesinde kullanıcıyı herhangi bir fan sesine maruz bırakmamaktadır.

    Ürünümüz 45X60 cm ebatlarına ve 90 cm yüksekliğe sahiptir. Minimal boyutları sayesinde balkon, kiler gibi alanlara kullanılabilmekte ve bulunduğu bölgede de yer kaplamamaktadır. Yanma odasının etrafında izolasyon malzemesi kullanıldığı için dış ortamda kullanıma da uygundur. Kazanlarımızın 2 yıl mekanik aksamı, 1 yılda elektronik aksamı firmamızın garantisi altında olup, bayilerimizce teknik destek verilebilmektedir. Kazanlarımız yıllar içerisinde verimliliği ile kendisini ön plana çıkartarak, bu alanda en ekonomik ve en pratik çözüm olma özelliğini de taşımaktadır.

Kazan Aksesuar ve Diğer Özellikleri

► Dijital Kumanda Paneli

► Perde Kapak Sistemi

► Geniş Yakıt Yükleme Kapağı

► Termostata Bağlı Klape Sistemi

► Kademeli Bafıl (Alev Kıran) Sistemi

► Max. Yanmayı Sağlayan Kolay Değiştirilebilir Izgara

► Manuel Eleme ve Devirme Kolları

► İzolasyon / Yalıtım / Sessiz Çalışma Özelliği

► Geniş Hacimli Kül Tavası

► Her Türlü Katı Yakıtı Yakma İmkânı

 

Kapasite                    : 20.000 kcal/h - 23,20 kW

Kazan Gidiş-Dönüş   : 1''

Emniyet Gidiş-Dönüş: 3/4''

Baca Çapı                  : 130 mm

Su Hacmi                   : 25 Lt

Ağırlık                        : 80 Kg

Ölçüler                       : En: 450 mm Derinlik: 600 mm Yükseklik: 900 mm